EINSTEIN

K praktickým fyzikálním experimentům nejsou potřeba roky studia a vrozená genialita. Alespoň se o tom přesvědčil personál libereckého Fora, když v jeho druhém patře rozbalil svá fidlátka Albert Einstein. Obdivuhodné množství barevného čoudu, které se podařilo vygenerovat během necelé půlhodiny focení, totiž zaplnilo ateliér tak důkladně, že se o fyziku začala aktivně zajímat i protipožární hlídka.

Perzekuce svobodného výzkumu tentokrát naštěstí skončila jen výtkou ze strany zasahujících. Zapeklitější úkol ale pak před lidský mozek postavila následující situace: jak dostat zmíněná barevná mračna z místnosti bez oken?
Geniální mysl vědcova to ovšem rozřešila  – zřejmě pomocí aplikace nesčetných vzorečků o expanzi plynů. Bylo by to docela dobře možné – Einstein, ve skutečnosti vlastně Petra Kohoutová, studující chemii v Praze, na to podle všeho má odborné předpoklady.

Jak vidno, aby se člověk stal jedním z nejgeniálnějších vědců tohoto století, nepotřebuje ani shodné pohlaví. Co ale zřejmě pomáhá jsou narozeniny v ten samý den, jako měl Einstein – 14. března.

A dál? Pár kusů oblečení ze second handu, barva na vlasy, umělý knírek, který se svého času fasoval k lahvím nejmenované limonády, a především umělé vrásky v podání šikovné vizážistky.

Albert Einstein: Petra Kohoutová

Make-up a vlasy: Adéla Anděla Bursová

Text: Pisálek